• Tel: +90 352 240 15 15
  • Erciyes Evler Mah. Niyazi Bahçecioğlu Cad. Kadımahmut Vakfı 10. Blok No:11A-B Kocasinan / Kayseri

Eğitimlerimiz

Jimnastik

Minikeller Kreş

Düzenli yapılan jimnastik çalışmalarının çocuğun boy gelişimini olumlu yönde etkilediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çocukların esneklik ve estetik kazanması, atak ve çevik olması gibi birçok gelişim bu sporla kazanılır.

Okulumuzda 3-6 yaş grubu öğrencilere jimnastik eğitimi verilmektedir. Jimnastik eğitiminde öncelikli amacımız; çocuklara oyun eşliğinde kültür-fizik hareketlerini doğru bir şekilde öğretmek ve bu sayede esneklik-kuvvet ve koordinasyon becerilerini kazandırmaktır. Ayrıca jimnastiğin temel adımlamalarıyla kas sistemlerini geliştirip, yapılacak ileri seviye hareketlere hazırlamak ve motor gelişimlerini sağlamak amaçlanır. Jimnastik duruş bozukluklarını düzelterek, hiparaktif çocukların daha sakin davranış sergilemelerine, iletişim kuramayan çocukların ise daha aktif ve girişken olmalarına yardımcı olur.

Sporun her çeşidi hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlıdır. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar, kendine güveni artar. Kendini kontrol etmeyi, konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi ve başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.